in Przepisy, Styl życia

Urodzinowy tort z arbuza

at

Minęły już dwa tygodnie, a ja dalej nie świętowałam na blogu swoich urodzin! Pora to zmienić i zaserwować wam urodzinowy tort z arbuza. Zapraszam na urodzinową imprezę na Wyspie 🙂 Przy okazji zdradzę, jak go łatwo zrobić!

IMG_0772

30 czerwca oficjalnie zostałam dwudziestoczterolatką. Wiek to już dość poważny, zaledwie rok pozostał do ćwierćwiecza obecności na tym ziemskim padole. Swoje urodziny spędziłam w jeden najlepszych możliwych sposobów – w Gdańsku, spełniając jedno ze swoich życzeń. Jeśli chodzi o wiek czasem muszę się zastanowić ile naprawdę mam lat. Od 20 roku życia na pytanie o wiek następuje szybkie liczenie w głowie. Zawsze z niecierpliwością oczekiwało się osiemnastki, potem skończenia szkoły, a następnie dwudziestki. Teraz już się nikomu nie śpieszy, więc ja też nie bardzo chętnie o liczę… 😉 Urodziny tak szybko mi zleciały, że nie zdążyłam się zastanowić nawet nad tym, jakie plany mam na kolejny rok. Jedno wiem, że obecnie jestem zadowolona z dotychczasowego życia, pozytywnie nastawiona i ciągle mam ochotę na więcej!

IMG_0731

IMG_0813

Zatem dziś spóźniona urodzinowa impreza na blogu. W roli głównej tort z arbuza. Jednak nie musisz się wymawiać dietą przed jego spróbowaniem. Sama nie przepadam za tortami, szczególnie tymi z kremem. Mój tort urodzinowy jest idealny na upalny dzień, a arbuz pełni rolę głównego składnika. Zamiast kremu bita śmietana i ozdoba z owoców, liści poziomki i mięty. Jego przygotowanie nie jest tak czasochłonne jak pieczenie biszkoptowych blatów, robienie kremów. Na lato jako alternatywa dla prawdziwego tortu jest idealny.

IMG_0817

Ile zabawy miałam z wykrajaniem tego kształtu! Ucięłam dwa końce, potem zieloną część i zabrałam się za wyrównywanie. W rezultacie tort mógł wyjść trochę większy, gdyby nie moje docinanie z każdej strony. Mniam, a z resztek zrobiłam lemoniadę arbuzową – pychota! Jeśli chcesz zrobić tort z arbuza w domu, wybierz największy, jaki uda ci się znaleźć w sklepie. Oczywiście możesz go zostawić saute, oblać czekoladą lub pokryć bitą śmietaną, tak jak ja to zrobiłam.

tort z arbuza
Smacznego!

Share:

Kasia Janeta