in Boże Narodzenie, Dekoracje, Zrób to sama

Kalendarz adwentowy na ostatnią chwilę

at

Przyznać się, kto dziś wstał i się przeraził, że już jest grudzień? Bo ja tak. Jednak nie zamierzam odpuścić żadnych aktywności przedświątecznych i postanowiłam stworzyć kalendarz adwentowy. Dziś przedstawiam parę pomysłów na kalendarz adwentowy na ostatnią chwilę. Jestem pewna, że jeśli nie przygotowaliście w tym roku kalendarza, wykorzystacie którąś z moich propozycji.

collage

NA GAŁĘZI

Ten pomysł pojawił się już w zeszłym  roku, ale wart jest przypomnienia. Paczuszki, koperty obwiązane kolorowym sznurkiem można zawiesić na gałęzi. Pomysł pochodzi z tej strony.

_MG_0106_s.schanz_ret_387

PAPIEROWE CHOINKI

Ten pomysł na kalendarz totalnie mnie urzekł. Składanie papierowych choinek nie będzie zbyt pracochłonne, a ten iglasty las można pięknie wyeksponować na półce. Tutorial i plik z szablonem do ściągnięcia można znaleźć tutaj.

Nov27b

Z ROLEK PO PAPIERZE

Urocze pudełka poduszki pomieszczą całkiem sporo słodkości. Łatwo robi się je z rolek po papierze toaletowym, ale również można je wykonać z papieru. Pomysł pochodzi z tej strony, a jak zrobić poduszkowce z kartek kartonu znajdziesz tutaj.

DSC_0004

KOPERTY Z ZADANIAMI

Zamiast tradycyjnych słodyczy, każdego dnia z kalendarza można wyciągać proste zadania do wykonania. Wzór kopert i gotowe zadania do wydrukowania możesz ściągnąć stąd.

DSC_0498

W PUDEŁKACH PO ZAPAŁKACH

Oklejone ozdobnym papierem pudełka po zapałkach skryją w swoim środku cukierka, karteczkę z zadaniem lub cytatem. Zdjęcie pochodzi z tej strony.

IMG_2636

BRĄZOWE PACZUSZKI 

Ze zwykłych papierowych torebek też można zrobić świetny kalendarz. Numery poszczególnych dni można wydrukować lub napisać flamastrem. A środek pomieści sporo upominków dla całej rodziny. Tutorial zobaczysz tutaj.

untitled-1602

Zobacz też zeszłoroczne pomysły na kalendarz adwentowy:

7 POMYSŁÓW NA KALENDARZ ADWENTOWY

7-pomysłów-na-kalendarz-adwentowy

A teraz Wasza kolej! Pochwalcie się w komentarzach! Zdjęcia mile widziane 🙂

 

Kasia Janeta

Pochodzę z pięknej mieściny na południu Polski. Miłośniczka podróży, kwiatów, książek i DIY. Staram się kreatywnie spędzać czas wolny. Na blogu piszę o tym, co mnie pasjonuje i inspiruje.