in Styl życia

Co czytam w lutym?

at

Dotychczas polecane, przeczytane przeze mnie książki wrzucałam do cotygodniowych przeglądów tygodnia. Dzięki waszym wiadomościom i komentarzom wiem, że często korzystaliście z tych polecajek. Sama zapisuję sobie znalezione na innych blogach pozycje, które byłyby warte przeczytania. Pomyślałam, że comiesięczny post na ten temat będzie miłą lekturą dla tych, którzy czekali na podsumowanie tygodnia, aby poczytać coś o polecanych filmach czy książkach. 

co czytam w lutym / regina brett

Bóg nigdy nie mrugaRegina Brett

Tę książkę i dwie inne Reginy Brett dostałam w prezencie od przemiłej osoby. To 50 felietonów – lekcji dla tych, którzy przeżywają cięższe chwile w życiu. Sama autorka zmagała się z uzależnieniem, została samotną matką, a w wieku 40 lat dowiedziała się, że ma raka. Wszystkie te historie są tak wzruszające i pozytywne, że ciepło robi się na sercu po ich przeczytaniu. Autorka stawia na prosty przekaz, a lekcje nie mówią nikomu jak ma żyć, tylko pokazują dobro, które przy odrobinie wrażliwości wzbogaca i zastanowia nad głębszym sensem pewnych „odgórnych” działań mogących wpłynąć znacznie na nasze życie. Polecam te lekcje sobie dozować 🙂

Ósme życie – Nino Haratischwili

Ósme życie to obszerna dwutomowa powieść o losach pewnej gruzińskiej rodziny w trudnych czasach pierwszej wojny światowej, rewolucję październikową do początków XXI wieku, a przede wszystkim o losach kobiet – silnych, pięknych, doświadczonych przez życie, każda w inny, tragiczny sposób. Za historią wielkich konfliktów i wojen, które znam z lekcji, stoją ludzie, często niepotrafiący poradzić z marzeniami, pragnieniami, bezradnie próbujący żyć i kochać pomimo wielkich burz zmieniających dotychczas znany im świat. Wzruszająca lektura, która wciąga na długie godziny. Jestem w trakcie czytania pierwszego tomu i jestem zachwycona stylem autorki i wachlarzem ciekawych postaci. 

Sekretne życie drzew – Peter Wohlleben

To, że drzewa i rośliny to niezwykły temat wiem od dawna i wielką przyjemność sprawiają mi spacery po okolicznych lasach i łąkach. Kiedyś w rozmowie z znajomą dowiedziałam się o tym, że drzewa potrafią wysyłać między sobą informacje o zagrożeniu, co bardzo mnie zaciekawiło, ale nie szukałam nigdy potwierdzenia tych słów. Gdy tylko wpadła mi w ręce książka Sekretne życie drzew nie spodziewałam się tak fascynującej i różnej od tego, co do tej pory czytałam lektury. Autor, leśniczy Peter Wohlleben otwiera przed nami sekretny świat, w którym drzewa porozumiewają się ze sobą, mają uczucia i pamięć. Wszystko okraszone najnowszymi wynikami badań naukowych. Warto zajrzeć, przeczytać i podać tę ciekawą pozycję dzieciom.

Którą książkę znacie? Co czytacie w lutym? Polećcie coś ciekawego!

Share:

Kasia Janeta

Pochodzę z pięknej mieściny na południu Polski. Miłośniczka podróży, kwiatów, książek i DIY. Staram się kreatywnie spędzać czas wolny. Na blogu piszę o tym, co mnie pasjonuje i inspiruje.