in Podróże, Polska

Co zwiedzić w Trójmieście?

at

Dzień dobry! Jak już dobrze wiesz z poprzedniego wpisu poprzedni tydzień spędziłam w Trójmieście  przy okazji Open’era. To były niesamowite dni. Zwiedziłam namiastkę Gdańska i wciąż mam ochotę na więcej! Przygotuj się na dużą ilość zdjęć – jest co oglądać. Oto moja subiektywna relacja z wizyty w Trójmieście 🙂

co zwiedzić w trójmieście

 

Przede wszystkim muszę podziękować moim wspaniałym przewodniczkom – dwie Gosie pokazały mi Gdańsk i sąsiadujące miasta od podszewki. Z pierwszego dnia mam zaledwie kilka zdjęć, między innymi te poniżej. Dziewczyny pokazały mi najlepsze miejsca w Trójmieście i dlatego dziś chciałabym się z Tobą podzielić małym subiektywnym przewodnikiem. Jeśli wybierasz się na polskie morze koniecznie zobacz, co te miasta mają do zaoferowania.

SPACER NAD MOTŁAWĄ

Najlepiej wybrać się wieczorem, usiąść na murku i napawać się widokiem pięknie oświetlonych kamienic, stateczków i żurawi. 

co zwiedzić w trójmieście

SPACER WZDŁUŻ WYBRZEŻA

Spacer plażą to obowiązkowy punkt wycieczki. Spacer plażą, od Gdańska do Gdyni lub z powrotem – zapisz to na swojej liście, jeśli odwiedzasz Trójmiasto. Najlepiej wybrać się wcześnie rano, gdy nie ma zbyt dużo ludzi, morze jest spokojne i można naprawdę odetchnąć wśród szumu morza.

 

IMG_0158

IMG_0123

IMG_0225

IMG_0406

IMG_0421

co zwiedzić w trójmieście

LODY W SOPOCIE I DEPTAK

Warto po spacerze po plaży wybrać się na dobre lody i smaczny obiad w Sopocie. Sopot w sezonie jest niezwykle zatłoczony, jednak można zobaczyć co te jedno z droższych miast w Polsce miast ma do zaoferowania. 

co zwiedzić w trójmieście

Jeśli chodzi o Sopot, zniechęcił mnie tłum ludzi, jednak lody naturalne, które próbowałam były pyszne. W rewelacyjnej knajpce Śliwka w kompot dane było mi zasmakować pysznej lemoniady i zjeść coś konkretnego. Bardzo polecam tę knajpkę! Obsługa bardzo miła i kompetentna, jedzenie smaczne i jak na ceny kurortowe wypadają dość dobrze. 🙂

IMG_0189

IMG_0198

Zdjęcia na Instagram same się nie dodają, prawda? 😉

IMG_0195

co zwiedzić w trójmieście

NOWOCZESNA GDYNIA

Nie udało mi się odwiedzić gdyńskiej plaży, ale miasto zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Nowoczesne budynki, gospodarka otwarta w stronę morza, no i rewelacyjny Opener Festival (mówiłam już, że koncert RHCP podczas Open’er Festival to było spełnienie jednego z moich marzeń?)

IMG_0227
IMG_0237

GÓRA GRADOWA

Z Góry Gradowej rozciąga się piękny widok na cały Gdańsk i stocznię. Jest to niewielkie wzniesienie, które w dawnych czasach miało chronić miasto od zachodu. Na górze znajduje się muzeum i zabytkowe forty. Krzyż milenijny został postawiony w 2000 roku, a sam bastion zaczął powstawać już  w XVII wieku. Z góry rozciąga się piękny widok na cały Gdańsk. 

IMG_0273

IMG_0274

IMG_0283

IMG_0292

STOCZNIA I EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI

Polecono mi ECS i to było jedno z lepszych muzeów jakie dane było mi odwiedzić. Muzeum Solidarności to interaktywne miejsce, gdzie nauka łączy się z zabawą, a na zwiedzanie warto poświęcić z dwie godziny. Muzeum opowiada historię powstania Solidarności, strajków, które zmieniły Polskę, życia w PRL i wolności Polski. Samo Centrum to architektoniczna perełka – wygląda niczym lekko zardzewiały statek. Warto po zwiedzaniu windą wybrać się na 6 piętro na taras widokowy. Piękne widoki jak w banku. Oprócz ECS warto zobaczyć darmową wystawę w Centrum BHP (wstęp wolny).

IMG_0312

co zwiedzić w trójmieście

IMG_0518

IMG_0523

IMG_0529

IMG_0530

IMG_0553

IMG_0563

IMG_0367

IMG_0374

IMG_0510

IMG_0376

IMG_0395

GDAŃSKA STARÓWKA I WIEŻA WIDOKOWA

Warto wspiąć się na wieżę widokową Ratusza. Z góry widok całą starówkę i piękne, pokryte ceglaną dachówką kamienice. W okolicy znajduje się największa ceglana świątynia na świecie – Bazylika Mariacka zwaną też koroną Starego Gdańska, robi naprawdę imponujące wrażenie. Oprócz samej ulicy Długiej z Neptunem i bazyliką warto zobaczyć Stary Młyn, zabytkowe żurawie i kolorowe kamienice. 

IMG_0579

IMG_0586

IMG_0593

IMG_0597

IMG_0602

IMG_0605

IMG_0611 IMG_0615

Ostatniego dnia na obiad wybrałyśmy się do knajpki Naleśnikowo (ul. Ogarna 125), gdzie zjadłam pyszne zapiekane naleśniki z sosem bolognese  z ziołami i mozzarellą . Bardzo urocze miejsce nieopodal starówki. Znajdziesz tam naleśniki pod każdą postacią, na słodko i na słono. 

IMG_0643

IMG_0465

IMG_0449

Mam nadzieję, że ten mały przewodnik po tym, co zwiedzić w Trójmieście przyda Ci się na wakacjach. A może są miejsce, które polecasz podczas wizyty w Trójmieście? Czekam na komentarze!

Kasia Janeta