in DIY, Kwiaty

Jesienna dekoracja z dyni krok po kroku

at

Świetnie się bawiłam robiąc tę dekorację na łamy naszego Magazynu Wyspa Inspiracji. Jesienna dekoracja z dyni to prosty sposób na efektowną ozdobę. 

jesienna dekoracja z dyni

Postanowiłam zrobić dekorację, do której kwiaty zerwę z łąki i z ogrodu, dlatego wśród materiałów znalazły się różowe dalie, kwiaty oraz gałązki lawendy, krwawnik (znany chwast rosnący prawie wszędzie) oraz bylica wełnista (z wyglądu bardzo podobna do liści lawendy. Jedyną rzeczą, w którą trzeba się zaopatrzyć w sklepie lub w kwiaciarni jest gąbka florystyczna.

Na początku trzeba stworzyć z dyni naczynie. Ostrym nożykiem wycięłam środek, tak aby okrągła gąbka florystyczna weszła do niej w całości. Środek wyłożyłam folią i dopiero umieściłam gąbkę.

jesienna dekoracja z dyni

jesienna dekoracja z dyni

Teraz można zacząć zabawę. Zaczęłam od ułożenia największych kwiatów. Cztery dalie wystarczyły, aby prawie pokryć całą górę. Między nie wbijamy mniejsze kwiaty tak, aby gąbka była całkowicie niewidoczna. Moja dynia nie była zbyt duża,

jesienna dekoracja z dyni

Zabawa trwała dalej – tutaj już wersja mojej mamy, która skorzystała z kwitnących jeszcze fioletowych powojników i złocistych rudbekii.

jesienna dekoracja z dyni

 

I co sądzicie? Chciałabym też wiedzieć jak dekorujecie swoje domy i mieszkania na jesień? 

 

jesienna dekoracja z dyni

Share:

Kasia Janeta