in Zrób to sama

Kakao kit – świąteczny prezent DIY

at

Dziś mam dla was coś ciekawego i łatwego! Kakao kit! Przygotowałam w zeszłym roku taką domową mieszankę do kakao dla koleżanki. Razem z kubkiem i innymi słodkościami tworzył fajny świąteczny prezent DIY. Co najlepsze, wszystkie składniki znajdziecie w sklepie spożywczym, więc możecie wykonać taki prezent nawet w parę chwil bez specjalnych zdolności i materiałów!

kakao kit diy

Przygotowanie kakao kit naprawdę nie jest skomplikowane. Wystarczy wymieszać parę składników i przełożyć do słoiczka. Ja swój słoik ozdobiłam wstążką i cukrową laską. Możecie też dodać pianki marshmallow, czekoladowe groszki czy kolorową posypkę. No i przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie obdarowujemy takim prezentem osoby na diecie! 😉 I zawsze drugą porcję warto przygotować dla siebie, bo wiadomo, że kakao to najlepszy poprawiacz humoru, szczególnie w zimowe dni. 

PRZEPIS NA KAKAO KIT

Wymieszaj po pół szklanki gorzkiego kakao, mleka w proszku i drobnego cukru. Posiekaj po pół tabliczki czekolady białej i mlecznej. Wsyp wszystkie składniki do słoika, zakręć i przewiąż wstążką. 

Aby przygotować gorące kakao:

Wsyp do kubka dwie łyżki mieszanki i zalej ciepłym mlekiem. Dodaj ulubione dodatki. Ciesz się gorącym kakao!

 

ZOBACZ INNE POMYSŁY NA ŚWIĄTECZNE PREZENTY DIY

OWSIANE MYDEŁKA

ŚWIECA Z POMARAŃCZĄ I CYNAMONEM

 

Kasia Janeta

Pochodzę z pięknej mieściny na południu Polski. Miłośniczka podróży, kwiatów, książek i DIY. Staram się kreatywnie spędzać czas wolny. Na blogu piszę o tym, co mnie pasjonuje i inspiruje.