in Lifestyle

Kwiatowe woski zapachowe

at

Ostatnio bardzo często korzystam z kominka zapachowego, ale znudziły mi się niektóre zapachy. Postanowiłam zrobić zatem własne woski o zapachu kwiatowym. Zapraszam Cię na małe DIY 🙂

kwiatowe woski zapachowe

 

Do przygotowania domowych wosków możesz wykorzystać tealighty lub wypalony wosk z tart, który już nie pachnie. Zawsze zostawiam ten po czyszczeniu kominka, aby wykorzystać go ponownie z własną kompozycją zapachową.

Do aromatyzowania wosków wybrałam naturalny olejek eteryczny ylang-ylang i naturalną kompozycję z zapachu róż. Możesz wykorzystać też kompozycje zapachowe, które są przeznaczone tylko do tego celu: aromatyzowania powietrza i nie stosuje się ich w celach leczniczych. Nie używamy takich olejków do domowych kosmetyków, bo są one tworzone z sztucznych aromatów (napis: identyczny z naturalnym). Jednak uważam,  że do nadania ładnego zapachu woskowi będzie jak najbardziej ok. 

Dlaczego wybrałam kwiatowe zapachy? Zapach tych kwiatów działa na mnie relaksująco, a przy tym dodaje energii. Dla mnie idealny, bo cierpię co roku na przesilenie wiosenne. Zapach różany likwiduje bóle głowy i pomaga w stanach depresyjnych, czyli na ten trudny okres nadaje się rewelacyjnie. Ylang ylang ma zniewalający, kwiatowy zapach i jest również znanym afrodyzjakiem.

Przygotuj wosk ze swoim ulubionym zapachem. To naprawdę proste!

kwiatowe woski zapachowe

 

Wosk roztopiłam w kąpieli wodnej i rozlałam do foremek. Jeszcze gdy wosk był płynny do każdej wlałam po kilkanaście kropel olejku. Zostawiłam do wystygnięcia. Kwiatowe woski zapachowe można wyjąć z foremek i schować do szczelnego pojemnika. Zapakowane w celofan będą pachnącym prezentem dla osób lubiących aromatyczne świece i kominki.

Silikonowa foremka nadaje im ładny kształt tarty. Aby zachować do na dłużej warto taki wosk wkładać do tej silikonowej foremki również używając wosku. Wtedy omija nas mozolne czyszczenie kominka, a przy tym po zastygnięciu tarta znów ma ładny kształt i wtedy wystarczy na nowo wlać parę kropli ulubionego olejku. 

kwiatowe woski zapachowe

Tagi: , ,
Share:

Kasia Janeta

Pochodzę z pięknej mieściny na południu Polski. Miłośniczka podróży, kwiatów, książek i DIY. Staram się kreatywnie spędzać czas wolny. Na blogu piszę o tym, co mnie pasjonuje i inspiruje.

  • A taki wosk ze zwykłej świeczki też się nada? 🙂 Bo chętnie bym spróbowała swoje ulubione kompozycje :).

  • Fantastyczna inspiracja na drobny własnoręcznie robiony prezent! Genialne w swej prostocie.

  • Wiktoria Szubert

    Mogę zapytać gdzie Pani zakupiła taki piękny kominek ?
    Pozdrawiam !

    • Dostałam w prezencie:) Wiem tylko, że w stacjonarnej kwiaciarni z różnymi bibelotami w moim mieście, ale gdzie dokładnie to już sama obdarowująca nie pamięta 🙂