in DIY, Kreatywnie

Model kampera VW „ogórek” – DIY z papieru

at

Na mojej liście marzeń wiele punktów dotyczy przeżywania i doświadczania, a tylko kilka wiąże się bezpośrednio z posiadaniem. Jednym z nich jest marzenie o posiadaniu mobilnego „domu”, którym można zwiedzać świat. Może niekoniecznie to ma być stary „ogórek”, ale mam wielką słabość do tego typu kamperów i busików. Na zakończenie wakacji i pocieszenie za odchodzącym latem zrobiłam sobie papierowy model kampera VW, tzw. „ogórka”. 

 

 

Znalazłam ostatnio na olx piękny model starego VW T1, jednak cena skutecznie zniechęciła do zakupu. Zostawiam zabawkę kolekcjonerom, a sama chwyciłam za nożyczki i papier, by stworzyć sobie swój własny model kampera VW. Z pomocą przyszła mi strona Paper Diorama, gdzie za darmo można ściągnąć szablony modeli różnych pojazdów, następnie wydrukować i wyciąć. 

model kampera VW

Szablon można wydrukować w kolorze i złożyć bez kombinowania, ale ja uparłam się na miętowy kolor, dlatego poszczególne części wycięłam z kolorowego kartonu (blok papierów z Lidla – polecam! – ma piękne kolory i sporą gramaturę) i posklejałam. Było z tym trochę zabawy, ale efekt bardzo mi się podoba. Do sklejania użyłam kleju introligatorskiego, który nakładałam za pomocą pędzelka, jednak szkolny Magic z aplikatorem też będzie dobrym wyborem.  Trochę problemów przysporzyło mi „zamontowanie” podwozia i kół, zrezygnowałam też z małych elementów jak wycieraczki i zderzak czy klamki. Taki prosty model kampera VW najbardziej mi się podoba. Może kiedyś doczekam się własnego, pełnowymiarowego „ogórka”, którym wyruszę w siną dal, na razie jednak pozostają mi inne środki transportu, a kamper będzie dekorował moje biurko przypominając o podróżach i wypadach.

model kampera VW

Odwiedźcie koniecznie Paper Diorama – myślę, że jeśli macie w domu fanów motoryzacji – małych i dużych to znajdziecie ciekawe zajęcie na jesienny, chłodny wieczór 🙂 

 

 

 

model kampera VW

Co myślicie o takim modelu? Lubicie stare kampery? Ruszylibyście w takim w podróż dookoła świata?

Kasia Janeta