in Styl życia

W obiektywie – Ogród Japoński w Wrocławiu

at

Witaj! Na blogu zrobiło się ostatnio bardzo podróżniczo. Jeszcze nie zrobiłam porządnej z relacji z majówki, a tu w kolejce mam kolejne fotografie z weekendowego wyjazdu do Wrocławia. Zobaczyłam jeden z jego najpiękniejszych zakątków, który o tej porze roku wygląda wyjątkowo – to Ogród Japoński w Wrocławiu.

ogród japoński

Bardzo lubię takie spontaniczne wypady. Tym razem wieczorem dostałam wiadomość od koleżanki i następnego dnia rano wyruszyłam autobusem do Wrocławia, aby pozwiedzać, pospacerować i wypić dobrą kawę. Byłam już kiedyś w Wrocławiu, jednak tym razem zwiedzanie było na drugim miejscu. Spacerowałyśmy po rynku, wypożyczyłyśmy rowery miejskie i wieczorem w miłej atmosferze oglądałyśmy ogród japoński, Pergolę i pokaz fontann. 

To była idealnie spędzona sobota, pomimo późniejszego zmęczenia i zimna, bawiłyśmy się wybornie. Zresztą sama zobacz fotorelację z tego dnia i punkt główny tego wpisu: kwitnące kwiaty z ogrodu japońskiego. Jeśli mieszkasz niedaleko polecam wybrać się do niego teraz, gdy kwitną różaneczniki, rododendrony oraz piękna wisteria.

wroclaw0062

wroclaw0008

W Central Cafe zjadłyśmy pyszne ciastka do kawy. Uwielbiam masło orzechowe, dlatego nie mogłam się powstrzymać przed zamówieniem tarty orzechowej z migdałami. Pyszna! Wieczorem za to, gdy już zgłodniałyśmy wybrałyśmy się do Tacos Locos. Serwują tam pyszne taco, burrito i inne meksykańskie przysmaki. Bardzo podobało mi się wnętrze tej knajpki i podane na uroczych drewnianych tackach dania. Jeśli wybierasz się do Wrocławia, wypróbuj koniecznie!

wroclaw0017

wroclaw0464

wroclaw0052

Na naszej trasie zwiedzania nie zabrakło krasnali. Chowają się one po całym mieście, a mi najbardziej podoba się ten pod bankiem. Kolejne ulubione to te spod Narodowego Forum Muzyki. Są urocze!

wroclaw0053

wroclaw0006

wroclaw0059

wroclaw0077

Na uwagę zasługuje też Ostrów Tumski. Po chilloucie w słońcu na Wyspie Słodowej skierowałyśmy się właśnie tam. Mam słabość do czerwonej cegły, a ta jest budulcem chyba każdego budynku. To bardzo spokojna okolica, moim zdaniem idealna na spacery.

wroclaw0164

wroclaw0169

wroclaw0187

wroclaw0189

wroclaw0232

I przechodzę do punktu tytułowego: Ogród Japoński zrobił na nas spore wrażenie ze względu na kwitnące o tej porze roku krzewy i drzewa. Feeria barw i zapachów, spokój i cisza panująca w ogrodzie pomimo turystów i przede wszystkim drewniany most, z którego można podziwiać cały ogród. To wszystko warte jest zobaczenia. 

wroclaw0239

wroclaw0244

wroclaw0262

wroclaw0265

wroclaw0267

wroclaw0271

wroclaw0289

ogród japoński

wroclaw0323

ogród japoński

wroclaw0375

ogród japoński

ogród japoński

ogród japoński

wroclaw0411

wroclaw0435

ogród japoński

wroclaw0440

wroclaw0447

ogród japoński

ogród japoński

Zostawiam Cię ze zdjęciami i życzę miłego oglądania!

Kasia Janeta