in DIY

Opakowanie na czekoladki z kartonu po jajkach

at

Karton po jajkach – można wyobrazić sobie tańszy i bardziej wdzięczny materiał do kreatywnych prac? Jeśli w Waszych domach panuje zwyczaj obdarowywania dzieci (i dorosłych) słodkościami od Zajączka w wielkanocny poranek to na pewno spodoba Wam się opakowanie na czekoladki z kartonu po jajkach. Zobaczcie jak je zrobić krok po kroku!

opakowanienaczekoladkizkartonupojajkach

Pamiętam, jak w przeddzień Wielkiej Nocy kładło się koszyczki na parapet z nadzieją, że przyjdzie w nocy Zajączek i zostawi jakiś drobny upominek. Za to u babci musiałam prezentu szukać w ogrodzie. Zawsze gdzieś za gałązką lub krzaczkiem schowane były słodycze – czekoladowe jajka, zajączki i owoce. Teraz mając na uwadze przygotowanie takich prezentów dla bliskich postanowiłam wykorzystać wytłoczki po jajkach. Wystarczy trochę papieru, papierowych kwiatków i ozdób, aby coś zwykłego zamienić w nadzwyczajnego.

Aby zrobić opakowanie na czekoladki z kartonu po jajkach potrzebujemy:

IMG_5359

wytłoczki

kolorowy papier (do kupienia w sklepach papierniczych i scrapbookingowych) lub kawałek materiału

klej na gorąco i zwykły klej do papieru

papierowe serwetki

papierowe kwiatki (do kupienia w hurtowniach florystycznych)

kawałek naturalnego sznurka

wydrukowana etykieta z zajączkiem

nożyczki

Z wytłoczki usunęłam etykietę. Papier przycięłam tak, aby pasował do płaskiej powierzchni kartonu. Przykleiłam za pomocą kleju do papieru.

IMG_5370

Nie zapomniałam o środku.

IMG_5373

Na wierzchu kartonu za pomocą papierowych elementów i kwiatów wymyśliłam kompozycję. Gdy byłam już zadowolona z efektu to za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco umocowałam serwetkę, kwiaty i związany w kokardkę sznurek.

IMG_5375

Na koniec pozostało zrobić w wydrukowanym obrazku dziurkę dziurkaczem i przywiązanie gotowej etykietki do pudełka.

IMG_5384

Aby nie było nudno do środka też dodałam parę kwiatów – w końcu mamy wiosnę!

Wnętrze wypełniłam czekoladowymi jajkami, ale równie dobrze może znaleźć się tam ręcznie robiona pisanka i inne drobne upominki.

opakowanienaczekoladkizkartonupojajkach

Jak widzicie, opakowanie na czekoladki z kartonu po jajkach jest bardzo proste do wykonania. Elementy dekoracyjne znajdziecie w domu, kwiaciarni, pasmanterii czy sklepach dla hobbystów. Sama chcę wypełnić pudełko siankiem, aby jajeczka znalazły się z gniazdkach, ale oczywiście na czas zdjęcia wszelkie zapasy sizalu i rafii tajemniczo zniknęły!

opakowanienaczekoladkizkartonupojajkach

Czekam na Wasze pomysły co można zrobić z kartonu po jajkach! Na pewno znacie jakieś patenty 🙂 To moja druga propozycja na DIY na Wielkanoc. A jeszcze mam w zanadrzu kilka pomysłów! Więc do zobaczenia i miłego dnia!

Obserwuj tablicę Wielkanoc należącą do użytkownika Kasia.

Kasia Janeta