in Desery, Kuchnia

Pączki z różą nie tylko na Tłusty Czwartek

at

Są ludzie, którzy bardziej niż na Walentynki cieszą się na Tłusty Czwartek. Sama do nich należę i w tym roku postanowiłam usmażyć sama tradycyjne pączki z różą. 

Czym się różni śląski krepel od polskiego pączka? Podobno tylko nazwą, choć ja te pojęcia stosuję wymiennie. Nadziewane bitą śmietaną, konfiturą, advocatem lub budyniem, lukrowane lub oprószone cukrem pudrem – nie ma osoby, która chociaż w ten dzień nie skusiłaby się na ten słodki wypiek. Ja już wcześniej wypróbowałam przepis na pączki, lekko go zmodyfikowałam przy drugiej próbie. I w końcu mogę powiedzieć, że to idealne pączki na Zapusty, czyli okres karnawału. 

Przy okazji chciałabym przedstawić Wam mój nowy projekt – blog. Pomysł na stworzenie bloga o kuchni śląskiej – regionalnej chodził za mną od dawna, bardziej jako forma przetestowania przepisów znanych mi z domu i nie tylko dań kuchni mojego regionu, ale też jako motywacja do zdobywania wiedzy na temat historii, zwyczajów, tradycji Górnego Śląska. Ten kulinarny blog będzie też okazją do nauki fotografii, która w moim przypadku ma swoje wzloty i upadki. To coś zupełnie odmiennego od tego, co prezentuję tutaj na blogu i wiem, że grono odbiorców też będzie inne, niemniej będzie mi miło za przysłowiowego lajka, komentarz czy udostępnienie, jeśli tylko uważacie, że coś takiego ma sens 🙂 Będzie mi bardzo miło!

A tymczasem zapraszam na bloga Śląska Kucharka Doskonała po obiecany przepis na kreple, albo znane wszystkim i lubiane pączki. W środku jest dużo nadzienia z prawdziwej tartej róży (jak będzie sezon to taką też sobie zrobimy), kreple są lukrowane i posypane suszonymi płatkami róży – piękna i aromatyczna ozdoba!

KLIKNIJ PO PRZEPIS NA PĄCZKI Z RÓŻĄ

Mam nadzieję, że zarówno blog, jak i przepis przypadną wam do gustu. Prace techniczne ciągle na nim trwają, więc będę również wdzięczna za wskazówki. A tymczasem miłego świętowania! Pochwalcie się, ile pączków potraficie zjeść. Kupujecie czy pieczecie sami? 

Share:

Kasia Janeta

Pochodzę z pięknej mieściny na południu Polski. Miłośniczka podróży, kwiatów, książek i DIY. Staram się kreatywnie spędzać czas wolny. Na blogu piszę o tym, co mnie pasjonuje i inspiruje.

Inline
Inline