in Styl życia

Rzeczy, które chcę zrobić w grudniu

at

W końcu mamy grudzień! Przyznać się, kto nie mógł się doczekać? Jak co miesiąc pora na deklarację z moimi cichymi celami. Być może moje plany na grudzień i ciebie zainspirują?

moje plany na grudzień

Moje plany na listopad udało mi sie połowicznie zrealizować. Jedyną rzeczą, w której poleglam na całej linii to Wyzwanie Poliglotki, do 9 dnia szło nawet dobrze, potem rzuciłam naukę i nawet mi się o tym nie przypomniało do wczoraj, gdy robiłam rachunek sumienia. 🙂 Jeśli chodzi o PL, to prace posunęły się do przodu, niestety został mi jeszcze cały październik i listopad do nadrobienia. Za to piernik juz dojrzewa i już wkrótce zabieram się za pieczenie 🙂

A teraz pora na moje plany na grudzień. Przy okazji znów zachęcam cię do zrobienia takiej listy, nie ma nic przyjemniejszego niż satysfakcja z zrealizowanych zadań. 

UDEKOROWAĆ MIESZKANIE

Marzy mi się tym razem pastelowa, różowo-miętowa wersja dekoracji. Część zrobię sama, na pewno tym razem zafunduję sobie małą choinkę, zrobię stroik na drzwi i dekoracje z różowej poinsencji. Juz od listopada w moim mieszkaniu zagościły wszelkiego rodzaju lampki i świece. Macie jakieś inne pomysły na świąteczne dekoracje?

UPIEC ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI I DOM Z PIERNIKA

Chciałabym zbudować domek z piernika, a przy okazji upiec świąteczne pierniczki. W Biedronce zaopatrzyłam się w piękne ozdoby do zdobienia, muszę je wykorzystać przy dekorowaniu 🙂

ODWIEDZIĆ WIEDEŃSKI JARMARK

To nie koniec moich podróży w tym roku. Znalazłam tanie bilety do Wiednia w drugim tygodniu grudnia i postanowiłam zakończyć rok duzych podróży ostatnim, krótkim wypadem na świąteczny jarmark wiedeński. Relacją na pewno się podzielę 🙂

ZOBACZ MOJA LISTOPADOWĄ PODRÓŻ DO WILNA

REGULARNIE PROWADZIĆ GRUDNIOWNIK

Wraz z nadejściem grudnia zaczęłam uzupełniać mój grudniownik (o planach i zakupach do tego projektu mówiłam już tutaj). Co za frajda! Z doświadczenia jednak wiem, że motywacja szybko spada, dlatego ustawiłam przypomnienie w telefonie, aby zapisywać ważne wydarzenia w ciągu dnia i robić zdjęcia.

PRZYGOTOWAĆ I ZAPAKOWAĆ PREZENTY

Nie byłabym sobą, gdyby część prezentów dla bliskich nie byłaby zrobiona przeze mnie osobiście. Oprócz tego planuję je też ładnie opakować, znalazłam mnóstwo pomysłów na pakowanie, któryś na pewno zrealizuję i pokażę na blogu.  

DORZUCIĆ SIĘ DO AKCJI CHARYTATYWNYCH

W pracy co roku angażujemy się całą ekipą w różnego rodzaju akcje, między innymi zbiórka karmy do schroniska oraz w Świąteczną Paczkę. Tym razem też chciałabym dorzucić się do tego szczytnego celu. 

To chyba wszystko z moich planów, znów zapowiada się intensywny miesiąc. Na FB trwa linkowe party, jeśli piszesz bloga, koniecznie dorzuć link od siebie!

15230697_1752613531729632_434029038193814743_n

A ty masz plany na grudzień? Pochwal się w komentarzu 🙂

Kasia Janeta

Pochodzę z pięknej mieściny na południu Polski. Miłośniczka podróży, kwiatów, książek i DIY. Staram się kreatywnie spędzać czas wolny. Na blogu piszę o tym, co mnie pasjonuje i inspiruje.