in Styl życia

Podsumowanie roku 2016 i moje cele na 2017 rok

at

Czuję się, jakby Rok 2017 ciągnął mi za kołdrę i kazał wstawać rano, a ja przez sen chcę wołać: jeszcze pięć minut! Chciałabym przedłużyć 2016, ale wiem, że to niemożliwe. Zasiadam więc do pierwszego w nowym roku wpisu, aby podsumować poprzedni i opowiedzieć o moich planach w 2017 roku. 

img_7648

Ktoś powiedział kiedyś, że jak chcesz rozśmieszyć Boga to opowiedz mu o swoich planach. Ja opowiedziałam i wszystko to, co sobie zaplanowałam wydarzyło się co do joty, tylko w sposób inny niż się spodziewałam. Wierzę, że przyciągamy do siebie taką samą energię i życzenia, jakie wysyłamy w świat. Wszechświat zawsze nam sprzyja, choć czasem tego nie rozumiemy i za wszelką cenę chcemy mu się sprzeciwić. Czasem wystarczy odkryć to, czego naprawdę chcemy, a wszystko zaczyna się układać. 

MOJE TOP 10 ROKU

Wschód słońca i lot balonem nad Kapadocją.

Świętowanie 24 urodzin na koncercie Red Hot Chili Peppers podczas Opener Festival.

Nocne śpiewanie na Piazza di Popolo w Rzymie.

Poznanie cudownych ludzi podczas podróży po Gruzji.

Spacer od Sopotu do Gdańska wzdłuż plaży o piątej rano.

Nocne spacery o Zatybrzu.

Poranne podziwianie białych gór w Mestii.

Najlepsze tiramisu w Rzymie.

Praca i puszczenie w świat Magazynu Wyspa Inspiracji.

Pisanie bloga.

NOWE WYZWANIA

Cieszę się, że zaczęłam w październiku małą przygodę z florystyką. Zawsze ciągnęło mnie do kwiatów i chyba złapałam bakcyla, szczęśliwie kontynuuję drugi semestr nauki. W 2017 roku za punkt honoru obiecałam sobie poprawić angielski, a przy okazji pouczyć się włoskiego tak, aby móc choć trochę komunikować się w tym kraju bez przeszkód. Oprócz tego chcę rozwinąć swoje szyciowe umiejętności.

img_8791

PODRÓŻE

Na pierwszą, dłuższą podróż samotnie za granicę wybrałam Rzym i tam zrozumiałam, że samodzielne podróżowanie w pojedynkę to coś, co daje mi największe poczucie wolności. Oprócz tego spełniłam marzenie i zjadłam w Gruzji chaczapuri i to na dodatek z widokiem na Kaukaz. Po raz kolejny doświadczyłam, że zorganizowane wczasy to nie dla mnie, choć cudownie było się zresetować w Turcji i zrozumiałam, że Polska to cudowny kraj, tak przez nas niedoceniany i warto go zwiedzać. Plany na 2017 rok? Zwiedzić więcej. W styczniu ruszam na mały wypad do Budapesztu, reszta na razie się klaruje. Marzy mi się jedna, dwutygodniowa podróż samotnie z plecakiem po Włoszech. Wykonalne, ale mam nadzieję, że mój wewnętrzny tchórz będzie siedział cicho i nie zmusi mnie do zmiany planów.

img_6238

img_4858

BLOG

Razem z kilkoma wspaniałymi dziewczynami stworzyłyśmy małe dziecko, Magazyn Wyspa Inspiracji. Projekt totalnie amatorski, darmowy dla wszystkich, pełen inspiracji, pomysłów, ciepłych słów. Ciągle myślę, jak go dalej rozwijać, w którym kierunku pójść nie tylko z magazynem, ale też z blogiem. W grudniu rozmyślałam nad tym i postanowiłam mocno przysiąść do spisania planu na ten rok. Zmiany, zmiany!

n

POSTANOWIENIA?

W nowy rok wchodzę pełna optymizmu. Dawno nie czułam się tak bardzo na swoim miejscu. Co z tego, że poprzedni rok dał mi po tyłku? Nauczyłam się tak wiele, poznałam cudownych ludzi, zobaczyłam na własne oczy tyle miejsc i zrozumiałam kilka niezaprzeczalnych prawd… Ale o tym innym razem! Wyszedł mi wpis bardzo osobisty, ale co tam, minął cudowny rok, musiałam poświęcić mu trochę refleksji. A jak wygląda to u Was? Cieszycie się z nadejścia nowego roku? Macie jakieś postanowienia?

 

Kasia Janeta

Pochodzę z pięknej mieściny na południu Polski. Miłośniczka podróży, kwiatów, książek i DIY. Staram się kreatywnie spędzać czas wolny. Na blogu piszę o tym, co mnie pasjonuje i inspiruje.