in DIY

Świąteczny wianek na stół

at

Jak przygotowania do świąt? Czekacie z utęsknieniem na pierwszą gwiazdkę? Dzis pokażę wam prostą, ale bardzo efektowną ozdobę – świąteczny wianek na stół.

świąteczny wianek na stół

Taki wianek wbrew pozorom jest bardzo prosty do zrobienia. Nie masz potrzebnych elementów? Glowa do góry! Słomianą bazę zastąpić okręgiem wyciętym z tektury, który wykorzystałam na przykład do zrobienia wianka lawendowego. Drut zastąp mocnych sznurkiem, a dekoracje… Tutaj granicą jest tylko wyobraźnia! 

Czego potrzebujesz na świąteczny wianek na stół?

słomiana baza pod wianek

drut florystyczny

gałązki jodły

laski cynamonu

gwiazdki anyżu

suszone plasterki pomarańczy

drobne szyszki

wstążka

klej na gorąco

Przygotuj trzy, cztery gałązki jodły o długości ok. 15-20 centrymetrów. Obłóż nimi bazę z góry i po bokach i owiń ciasno drutem przy końcach. Następnie powtórz czynność tyle razy, aby pokryć w całości naszą podstawę. 

świąteczny wianek na stół

Ważne jest, aby gałązki łapać drutem przy końcach – dzięki temu wianek uzyska trochę objętości i gałązki ładnie uformują się w każde strony.

świąteczny wianek na stół

Zabezpiecz końcówkę drutu wbijając ją w słomę.

świąteczny wianek na stół

Teraz czas na zabawę! Ułóż wszystkie elementy na sucho. Pamiętaj, aby znalazły się na górze jak i po bokach wianka. Ja zaczęłam od największych elementów, lasek cynamonu i szyszek, potem dołożyłam plasterki pomarańczy i anyż. Gdy będziesz zadowolona z efektu przyklej poszczególne elementy klejem na gorąco. 

świąteczny wianek na stół

Teraz pozostaje umocować podwójną kokardę z wstążki. I to wszystko! Dekoracja może trafić na stół. Oprócz walorów dekoracyjnych wianek roznosi piękny zapach świąt: igliwia, anyżu, cynamonu i pomarańczy. 

świąteczny wianek na stół

 

Jak wam się podoba taka dekoracja? Robicie stroiki i wianki samodzielnie?

Kasia Janeta