in Z papieru, Zrób to sama

Walentynkowy list – koperta z serca DIY

at

Dzień dobry! Już jutro Walentynki! Długo myślałam jak uczcić ten dzień, przez jednych znienawidzonych, przez innych uwielbiany. Dla mnie każda okazja jest dobra, aby okazać innym trochę uwagi, dlatego może skusicie się na walentynkowy list. Koperta z serca może kryć w sobie wiele ciepłych słów!

img_0796

Wszyscy przeciwnicy Walentynek, których argumentem jest to, że miłość warto okazywać na co dzień, niech odpowiedzą sobie po cichu na pytanie, kiedy tak ostatnio ją okazali? Te święto można wykorzystać w różnoraki sposób, niekoniecznie w drugą połową. I jutro rano zjem sobie zatem walentynkowe śniadanie, kwiaty kupione na ten cel postawię w wazonie, a bliskim znajomym podaruję coś słodkiego, bo każda okazja jest dobra, aby okazać odrobinę uwagi sobie i innym, nawet jeśli to kiczowate, amerykańskie święto. 😉

img_0828

Nieprzekonanych mimo wszystko zachęcam do wysłania miłości w świat i wspomożenia dowolną kwotą zbiórki na leczenie Michała, który zapadł w śpiączkę po zatruciu się tlenkiem węgla albo jakiejkolwiek ulubionej fundacji. 

img_0833

Jest to DIY bardzo proste do zrobienia, dlatego idealne na ostatnią chwilę. Wystarczy wyciąć z ozdobnego papieru serce i złożyć według wzoru np. z tego tutoriala. Wykorzystałam kartkę papieru do scrapbookingu wielkości 30 cm x 30 cm.

img_0842

Przykładam szablon serca i odrysowuję, następnie wycinam. Najpierw zaginam skrzydełka, potem górną część, a następnie dolną. Wystarczy wypisać miłosny list i złożyć serce w kopertę. Żeby zabezpieczyć walentynkowy list przed niepożądanymi osobami, możecie go zalakować. 

img_0881

Taki zestaw jest dostępny np. w Tigerze (choć ja swój zdobyłam w KIKu) i zawiera kilka kolorów laku i stempel ze wzorem do odbicia. Szukajcie oczywiście takiego z serduszkiem 🙂 Zalakowana koperta z serca DIY może też skryć jakiś voucher lub bilet, który może być świetnym prezentem walentynkowym.

img_0888

A dodatkowo macie kilka migawek z prostej dekoracji kwiatowej. Wystarczyły dyskontowe róże i biała klatka (dorwałam w Pepco). Zupełnie nie rozumiem fenomenu czerwonych róż, zdecydowanie wolę te różowe albo herbaciane lub goździki czy tulipany. Czyż te drobne różowe róże nie są urocze?

img_0895

Życzę Wam z okazji Walentynek szczególnie miłości i zakończenia wszelkich konfliktów i wojen, również tych z samym sobą. Nawet jeśli to nie Twoje święto, wykorzystaj je, aby wysłać w świat trochę dobroci. 

Share:

Kasia Janeta

Pochodzę z pięknej mieściny na południu Polski. Miłośniczka podróży, kwiatów, książek i DIY. Staram się kreatywnie spędzać czas wolny. Na blogu piszę o tym, co mnie pasjonuje i inspiruje.

Inline
Inline