in DIY, Kreatywnie

Jak zrobić fusetki z lawendy?

at

Fusetki z lawendy to wdzięczna ozdoba, którą wykonuje się z świeżej lawendy i wstążki. Wrzeciona lawendowe mają przede wszystkim funkcję użytkową. Poprzez swój zapach mogą być odświeżaczem powietrza do samochodu, odstraszą mole w szafie i mogą również być podarowane w prezencie. 

IMG_1125

Do zrobienia fusetki z lawendy potrzebujemy kwiatów z jak najdłuższą łodyżką, jednak nie jest koniecznie, wrzecionka wyjdą mniejsze, jeśli użyjesz tej niskiej odmiany. Na początku może się to wydać skomplikowane, ale z każdym kolejnym wrzecionem pójdzie ci coraz lepiej. Ważne jest, żeby lawenda była świeża, w innym przypadku łodyżki złamią się.

Do zrobienia fusetki z lawendy potrzebne będzie również wąska wstążka, najlepiej 5mm lub 1 cm. Oprócz wstążki można wykorzystać również koronkę, aby nadać ozdobie rustykalnego wyglądu. Wybieraj zawsze parzystą ilość kwiatów.

IMG_1131

JAK ZROBIĆ FUSETKI Z LAWENDY?

Zwiąż 28 kwiatów lawendy zostawiając jeden koniec wstążki jak najdłuższy.
fusetki z lawendy

Zagnij łodyżki tak, aby kwiaty znalazły się wewnątrz nich. Podziel je po dwie.

fusetki z lawendy

Wstążką rozpocznij owijać łodyżki rozpoczynając oplatanie pod dwiema łodyżkami, następnie nad kolejnymi.

fusetki z lawendy

Na końcu owiń łodyżki wstążką. Zawiąż kokardkę. Możesz też zrobić pętelkę, która ułatwi powieszenie fusetki z lawendy z szafie lub w samochodzie. 

Gotowe! Teraz wystarczy zawiesić naszą lawendową ozdobę, aby roztaczała piękny zapach. Lawenda pachnie dla mnie przede wszystkich świeżością i działa na mnie uspokajająco, dlatego używam jej bardzo często. 

IMG_1135

Ostatnio robiłam lawendowe saszetki zapachowe do szafy, dzięki którym ubrania pięknie pachną i zapach chroni również je przed molami. Właśnie zrobione fusetki włożę do komody z pościelą i ręcznikami. Spanie w takiej pachnącej pościeli przynosi same dobre sny. 

Wypróbuj też inne właściwości lawendy. Na przykład wiedząc, że olejek lawendowy leczy oparzenia i rany przygotuj aloesowy żel po opalaniu z lawendą. Ten żel jest idealny na wakacje!

Oprócz tego jeśli podoba ci się kolor lawendowy na pewno spodobają ci się ślubne inspiracje nawiązujące do tej cudownej roślinki. Rustykalny wystrój sali, sesja zdjęciowa w lawendowym polu i prosty, ozdobiony tylko kwiatami tort – przepis na ślub idealny!

Lubisz zapach lawendy? Do czego wykorzystujesz jej kwiaty?
Share:

Kasia Janeta