in DIY, Kreatywnie

Jak zrobić kalendarz adwentowy?

at

Robicie kalendarz adwentowy? Ja zrobiłam w tym roku swój kalendarz, który zawisnął nad moim biurkiem i pięknie wprowadza mi świąteczną atmosferę do mieszkania.

kalendarz adwentowy

Na gałęzi znalazły się świerkowe gałązki i zawieszone pudełeczka i koperty. A w nich cukierek lub herbatka, a do tego grudniowe zadanie do wykonania. Na gałęzi zawiesiłam też świecący sznur, który dodaje tylko świątecznego blasku!

kalendarz adwentowy

Do zrobienia pudełek sześciennych i „poduszkowców” użyłam tablic z We R Memory Keepers, które służą mi już drugi rok i bardzo ułatwiają sprawę, jeśli chodzi o różnego rodzaju pudełka, ale nie oznacza to, że ty też musisz od razu inwestować w taki scrapbookingowy przydaś. W sieci znajdzie sporo szablonów, które wystarczy przekopiować na papier i uzyskać ten sam efekt. Poduszkowce pokazywałam już przy okazji poprzednich świąt. Robiłam wtedy pudełeczka na świąteczne drobne prezenty. 

ZOBACZ: PUDEŁKO NA DROBNE UPOMINKI

Szykowałam również film z robienia kalendarza, ale niestety zginął podczas samoistnego wyłączenia się komputera i będę musiała zacząć składanie od nowa. Zawsze powtarzałam, są ludzie, którzy robią kopie zapasowe i ci, którzy będą je robić. Niestety sama nie zastosowałam się do tej zasady 😉 Może na dniach uda mi się go dodać, bylibyście zainteresowani? Pudełka i koperty kryją w sobie małe słodycze i herbatki oraz proste grudniowe zadania do wykonania. Złote naklejki-cyfry dorwałam dosłownie wczoraj w Lidlu, zajrzyjcie, było mnóstwo fajnych przydasi na święta!

kalendarz adwentowy

Kalendarzem adwentowym rozpoczynam przygotowania do świąt na blogu. Tymczasem się żegnam, bo za niedługo wyjeżdżam do Wilna! Śledźcie mnie na Insta, zaczęłam dodawać krótkie relacje na Insta Stories 🙂

Jestem też ciekawa jak wygląda Wasz kalendarz adwentowy, praktykujecie tę tradycję podczas Adwentu?

kalendarz adwentowy

Miłego wieczoru!

Kasia Janeta