in DIY, Kreatywnie

Konsola z walizki DIY

at

Jak można wykorzystać starą walizkę? Na przykład zrobić z niej konsolę. Moją zieloną walizkę dorwałam razem z moim fotelem „liskiem” do renowacji i szybko pojawił się pomysł, by zrobić z niej coś praktycznego. Powstał więc konsola – stoliczek pod ścianę.

Konsola z walizki DIY

Nie jestem dobra w datowaniu przedmiotów, więc mogę się tylko ponieść wyobraźni i wymyślić sobie, że ta walizka podróżowała być może starym pociągiem po Polsce z jakimś eleganckim panem do któregoś z naszych pięknych polskich uzdrowisk. Albo jakaś dziewczyna zapakowała do niej ciuszki, przybory i starą fotografię rodziców i wyjechała do większego miasta rozpocząć szkołę. A może czyjeś dzieci jeździły z nią na wakacje do ciotki na wieś? Chciałam bardzo oddać urok starego przedmiotu, więc powstała konsola z walizki. Stoi w moim pokoju dziennym pod telewizorem i służy jako stojak na rośliny.

Walizka po raz pierwszy zadebiutowała na Instagramie i tam w zapisanych story możecie znaleźć więcej zdjęć! Zapraszam do polubienia mojego profilu, by być na bieżąco 🙂

Jak zrobić stolik z walizki?

Do zrobienia takiego stolika z walizki potrzebowałam cztery toczone nogi, śruby do nich, kawałek płyty pilśniowej i narzędzia. Walizka nie jest całkowicie sztywna, więc wzmocniłam jej spód płytą dociętą pod wymiar walizki. Wywierciłam dziury w walizce i w płycie, potem zamocowałam śruby w nogach drewnianych i przykręciłam wszystko razem. Proste jak budowa cepa!

Środek walizki wciąż służy do przechowywania różnych przedmiotów. Pomimo małych uszkodzeń i rys zostawiłam walizę taką jaką jest, choć myślę, że kiedyś spróbuję odświeżyć jej wygląd i uzupełnić ubytki. Na razie ten urok staroci zupełnie mi nie przeszkadza.

Widzę duży potencjał w starych walizkach i mam jeszcze jeden pomysł na jej wykorzystanie, tylko co do tego szukam mojej nowej kandydatki. Jak wam się podoba ta prosta metamorfoza? Jeśli macie podobne stoliczki z walizek to podzielcie się zdjęciami!

Chcesz być na bieżąco? Śledź mnie w social media:

Share:

Kasia Janeta