in DIY, Kwiaty

Jak zrobić flower box na Dzień Matki?

at

Flower box to nic innego jak pudełko z kwiatami, które szturmem zdobyło popularność za sprawą najbardziej luksusowych kwiaciarni. Postanowiłam taką kompozycję podarować mamie na Dzień Matki. Biorąc jednak pod uwagę, że ceny flower boxów są bardzo wysokie i że stworzone samemu jest bardziej od serca postanowiłam zrobić go sama. Zobaczcie sami, jak zrobić flower box na Dzień Matki.

Aby wykonać flower boxa nie potrzebujemy specjalnych florystycznych narzędzi i materiałów – większość z nich dostaniemy w zwykłej kwiaciarni i sklepach z dekoracjami. Wystarczy zaopatrzyć się w prezentowe pudełko, folię, gąbkę florystyczną i kwiaty oraz wstążkę. Ja wykorzystałam różowe róże, białe eustomy, chryzantemy santini i gipsówkę. W ogrodzie ucięłam też kilka gałązek bukszpanu. 

Flower box można zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich zakłada, że główki kwiatów będą mocno ścięte, aby mogły się schować za rantem pudełka. Tym samym bez problemu zamkniemy pudełko wieczkiem i mamy zagwarantowany element zaskoczenia, gdy osoba obdarowana otworzy pudełko. Drugi sposób to potraktowanie pudełka jak wazonu i stworzenie wyższej kompozycji. To właśnie ten sposób wykorzystałam do zrobienia mojego flower boxa. 

Pierwszym krokiem będzie wyłożenie pudełka folią, aby zabezpieczyć go przed przeciekaniem i namoczenie gąbki florystycznej w wodzie. Do wysokiego naczynia nalewamy sporą ilość wody i kładziemy na niej gąbkę. Uwaga! Nie zanurzaj jej na siłę! Gąbka sama po około minucie opadanie na dno i wtedy można ją wyjąć i ułożyć w pudełku. 

Oczyszczamy każdy kwiat z liści i przycinamy ostrym nożykiem pod skosem. Wysokość róż nie przekracza 25 cm przy pudełku o wysokości 15 cm.  

Układam je zaczynając od największych kwiatów – róż, potem dodaję eustomy i rozdzielone gałązki santini. Przestrzenie między kwiatami uzupełniam gipsówką i bukszpanem. 

Teraz już wiecie, jak zrobić flower box. Prawda, że nie jest to trudne? Zanim pomyślicie o kupnie gotowej wiązanki na Dzień Mamy rozważcie samodzielnie wykonany flower box. Wykonanie go zajmuje ok. 30 minut, a satysfakcja z samodzielnej pracy i zaskoczenie na twarzy obdarowanej jest bezcenna 🙂

Ja planuję zacząć obchody święta mam już dziś i zabieram moją Mamę na mały babski wieczór. A wy co planujecie podarować Waszym Mamom?

ZOBACZ INNE WPISY Z DZIAŁU DIY!

Wszelkim Mamom życzę wszystkiego najpiękniejszego!

Share:

Kasia Janeta